YÜREĞİR'E 4. KAPALI SEMT PAZARI

Serinevler, PTT Evleri ve Atakent’in ardından Yavuzlar, Sinanpaşa ve Akıncılar Mahallesi sakinlerinin ortak kullanacağı Yüreğir’in 4'üncü Kapalı Semt Pazarı inşaatı başladı.

Yüreğir Belediyesi, vatandaşların daha nezih ortamlarda alışveriş keyfini yaşamaları için ilçeyi Kapalı Semt Pazarları ile de donatıyor.

Serinevler, PTT Evleri ve Atakent Mahallelerimizin ardından, Yavuzlar, Akıncılar ve Sinanpaşa Mahallesi sakinlerinin ortak kullanacağı Yüreğir'in 4. Kapalı Semt Pazarının yapımına başlandı.

 

Yüreğir’de hizmette hedeflerinin büyük olduğunu, diğer mahallelere de Kapalı Semt Pazarı yapmayı planladıklarını belirten Başkan Çelikcan; “Çok amaçlı olarak yapılan Kapalı Semt Pazarları'ndan vatandaşların farklı şekillerde faydalanabilecek. Atakent Mahallemizde kapalı semt pazarımız tamamlandı. Pazarcı esnafımızla görüşmelerimiz devam ediyor. En kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. 4’üncü kapalı semt pazarımızın da inşaatına başladık. Semt pazarının olmadığı günlerde gençlerimizin spor yapabileceği bir şekilde düzenleme yapıyoruz. Buraları derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz kermes ve toplantı amaçlı olarak da kullanabilecekler. Kurban Bayramı'nda ise kurban kesim merkezleri olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Bir kaç mahallenin ortak kullanacağı bu semt pazarları sayesinde Yüreğir'de görüntü kirliliği de ortadan kalkacaktır." şeklinde konuştu.