KIYIPARK İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

Seyhan Nehri'nin Yüreğir yakasındaki 130 bin metrekarelik alana sahip yeni kıyı park inşaatı hızla devam ediyor.

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan göreve geldiği günden bu yana ilçede yeşil alanları 2 katına çıkardı. İlçeye prestijli ve temalı parklar kazandıran Başkan Çelikcan yenilerini yapmaya da devam ediyor.

 

Tüm Adanalı'nın nefes alacağı mekanlar oluşturma gayreti içerisinde olduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Seyhan Nehri'nin Yüreğir yakasındaki 130 bin metrekarelik alana sahip yeni Kıyıpark projesinde gelinen son noktayla ilgili bilgi verdi.

 

Başkan Çelikcan inşaatın büyük bir hızla ilerlediğini ve kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti. Seyhan Nehri ile vatandaşları buluşturmak istediklerini ve nehrin güzellikleriyle vatandaşları buluşturmak istediklerini belirten Başkan Çelikcan; "Dünyada içerisinden böyle temiz bir nehir geçen başka bir şehir yoktur. Ama biz bundan yeterince faydalanamıyoruz. Bu amaçla Orman Bölge Müdürlüğümüze ait olan ve fidanlık olarak kullanılan alanı yeşil alan ve park yapmak üzere tahsisini gerçekleştirdik. İnşaatını en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.'' şeklinde konuştu.

 

ADANA'DA İLKLERLE TANIŞACAK

 

Adana'da olmayan birçok yeniliği buraya getireceklerini belirten Başkan Çelikcan; "Yeni yapacağımız parkımızın içerisinde su kayağı tesisi, yüzer sahne, marina anfi, optimis marina, yelken kulübü, ahşap iskele, 2 adet kır kahvesi, emekli ve engelli evleri, festival alanları, seyir terasları ve deniz feneri olacak. Adana halkına hayırlı olsun." şeklinde konuştu.