‘KIYIPARK’ ADANA’NIN MİLLET BAHÇESİ GİBİ OLACAK

Yüreğir Belediyesi tarafından Seyhan Nehri'nin kıyısındaki 130 bin metrekarelik alana inşa edilen Kıyıpark projesinin yapımı hızla devam ediyor. İçerisinde; su kayağı tesisi, yüzer sahne, marina anfi, optimis marina ve yelken kulübü gibi birçok sosyal etkinlik alanlarının bulunduğu Kıyıpark, hükümetin de programında olan 'Millet Bahçesi' projesi gibi hizmet verecek.

Yüreğir'in en büyük parkı olan Kıyıpark'ın inşaat alanında incelemelerde bulunan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan; ''İçerisinde Adana'da olmayan birçok yeni etkinlik alanı yapılıyor. Su kayağı tesisi, yüzer sahne, marina anfi, optimis marina, yelken kulübü, ahşap iskele, 2 adet kır kahvesi, emekli ve engelli evleri, festival alanları, seyir terasları ve deniz feneri olacak. Adanalı vatandaşlarımız Seyhan Nehri ile buluşacak.'' dedi.

MİLLET BAHÇESİ GİBİ HİZMET VERECEK

Kıyıpark'ın 1 yıl gibi kısa sürede tamamlanacağını da belirten Başkan Çelikcan; “Geçen yıl sonbahar ayında ihalesini yaptığımız Kıyıpark projesi, hükümetimizin programında da olan 'Millet Bahçesi' projesi gibi hizmet verecek. Dünyada içerisinden böyle temiz bir nehir geçen başka bir şehir yoktur. Ama biz bundan yeterince faydalanamıyoruz. 130 bin metrekare olan bu alanı Orman Bölge Müdürlüğümüzle görüşerek tahsisini gerçekleştirerek vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. İçerisinde hizmet verecek olan emekli, engelli evleri ve yapılan sosyal ve kültürel tesisler ile vatandaşlarımız burada boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirecekler. Buradan her yaştan insan faydalanacaktır. '' şeklinde konuştu.

YÜREĞİR'DE YEŞİL ALANLAR KATLANARAK ÇOĞALIYOR

Göreve geldiği günden bu yana Yüreğir'de yeşil alanları ve dinlenme alanlarını hızla çoğaltma çabası içerisinde olduklarına da dikkati Çelikcan; ''Bu kapsamda Yüreğir'de yeşil alanları mevcudun bir kaç katına çıkardık. Geçen yıl sonbaharda ihalesini yaptığımız Kıyıpark inşaatını rekor bir hızla bu sene sonbahar ayında bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.'' diyerek Yüreğir'e önemli bir eseri daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.